"המשחק הגדול" נוסד בשנת 2016 ע״י ניצן דוד פוקס, ועוסק בתכנים המשתנים של הזירה הבינלאומית – אינטרסים של מדינות, שחקנים ותהליכי עומק, ונותן תמונה ברורה של האירועים הקורים בעולם והמגמות המעצבות אותו. ״המשחק הגדול״ עושה זאת ע״י ניתוח על בסיס גיאופוליטיקה.

מהי גיאופוליטיקה? גיאופוליטיקה היא גישה ביחסים בינלאומיים, בה התנהגותו של שחקן (מדינה, ארגון) מנותחת על בסיס מאפיינים גיאוגרפים או קשורים לגיאוגרפיה (טופוגרפיה, אקלים, משאבים, דמוגרפיה, תעשייה ועוד). ״המשחק הגדול״ ייחודי בכך שהוא כולל בניתוח הגיאופוליטי שלו גם את מבנה הכוח של השחקן, מזהה שחקנים נוספים בתוכו שיכולים להשפיע על התנהגותו.

ניצן דוד פוקס הוא מייסד ״המשחק הגדול״, חוקר עצמאי ומשמש כאנליסט גיאו-פוליטי בכיר במחלקת המחקר של בית ההשקעות ״אינפיניטי״. שרת כקצין מצטיין בחיל האוויר במערך הטכנולוגי והשתחרר בדרגת סרן. ניצן בעל שני תארים ראשונים מהטכניון (B.Sc) וכיום מסיים תואר שני באוניברסיטת תל אביב בהנדסת חומרים (M.Sc). בעל מדור קבוע ב״מקור ראשון״ וכותב גם ל-״דה מרקר״ ו״גלובס״.

היכן אפשר להתעדכן בתכני ״המשחק הגדול״?

ל"משחק הגדול" חמש פלטפורמות:

  1. עמוד הפייסבוק של האתר – שם תהיה "הפעילות השוטפת": תגובות לאירועים אקטואליים, חדשות ששווה להכיר ומאמרים לקרוא כולם יתפרסו שם על בסיס יומי.
  2. האתר הזה – בו יעלו גם המאמרים וגם הפודקאסט. כאן תוכלו לקרוא או לשמוע את המלל של הפודקאסט, לראות לינקים שימושיים ולהגיב.
  3. ערוץ הטלגרם – ידיעות קצרות, הערות משעשעות ונקודות למחשבה.
  4. ערוץ יוטוב – לסרטונים ופרקי פודקאסט.
  5. "דה-מרקר"

״המשחק הגדול״ מספק גם הרצאות ותדריכים, לחברות, ארגונים ומוסדות. רשימה של נושאי הרצאה וטופס יצירת קשר תוכלו למצוא כאן.

אשמח לשמוע הערות/הארות וכל מחשבה אחרת שלכם במייל: nitzanfoucks@gmail.com

OHAD9082-Edit.jpg